• Hospitality
  • · Palmehaven

Bellavista Masterclass i Vinbaren

Kombinert opplevelse med historien til Bellavista vinhuset, vinsmaking og mat fra Britannia: Winemaker’s Dinner under stjernehimmelen i Palmehaven.

Artikkel · 1.5 min lese

Bellavista Masterclass i Vinbaren

Palmehaven, 2. september 2020 17:30 - 2. september 2020 19:00

En sjans til å smake 7 forskjellig viner / cuveer med legendariske vinprodusent, Bellavista. Med Ettore Maggi, Brand Ambassador for Bellavista, i Vinbaren.

Vi på Britannia elsker alt som har med musserende vin å gjøre, spesielt de som er lagd med hjerte, kunnskap og håndtverk. Endelig er grensene åpne, og vi kan både få besøk, og besøke andre.

2. september ser vi frem til å ønske velkommen Ettore Maggi, Brand Ambassador for Bellavista. 

Denne blir en unik mulighet til å smake det fineste av hva Italia har å by på av musserende vin. Litt om Franciacorta og Bellavista. I boken “Libellus de vino mordaci" redegjør Girolamo Conforti i 1570 for Franciacorta-regionens musserende viner og hvordan annengangsgjæring i flaske fremhever vinens smak og aroma - og helbredende egenskaper! Med det slår han salige Dom Perignon (1639-1715) med ca 100 år.Ved etableringen av BELLAVISTA i 1977 hadde den lidenskapelige champagne-elskeren og entreprenøren Vittorio Moretti doktor Confortis bok på nattbordet. 

Photo courtesy of Bellavista

Moretti kjente sin hjemregion Franciacortas unike potensial for produksjon av druer til høykvalitets musserende vin på champagnemetoden. Det kjølige klimaet, vindene fra Po-sletten i sør som møter pre-Alpene ved Lago Iseo i nord, og regionens mineralrike, unike jordsmonn formet av isbreers fremvekst og tilbaketrekning, la forholdene unikt til rette.Bellavista er et legendarisk vinhus, ikke uten grunn med deres ekstremt strenge krav til produksjon og kvalitet.

Photo courtesy of Bellavista

Ingen andre italienske musserende-vin produsenter har høstet flere priser for sin kvalitet enn Bellavista, og Moretti og Vezzola har siden 80-tallet skapt ltalias, og noen av verdens, mest ikoniske champenoise-viner. Det er ikke uten grunn at La Scala-operaen har Bellavista som husvin, og Mattia Vezzola er kåret til «Årets Vinmaker» av Gambero Rosso flere ganger. 
Dette blir en kveld til å bli bedre kjent med husets unike historie og deres fantastiske viner. 

Masterclass i Vinbaren. Photo: Wil Lee-Wright / Britannia Hotel

For dere som ønsker å ha et dypdykk i historien og vinene, så anbefaler vi en Masterclass i Vinbaren, 2. september, kl 17.30 – 19.00. 


Dere får smakt hele 7 forskjellig viner / cuveer, inkludert en vin fra deres eiendom i Toscana. Ettore Maggi er vertskap og deler både bobler og kunnskap. Pris per person inklusive små tygg.

kr 525,- 

Winemaker's Dinner i Palmehaven. Photo: Dreyer and Hensley studio


For en kombinert opplevelse med historien til dette fantastiske vinhuset, og opplevelsen mat og vin i kombinasjon, så anbefaler vi en Winemaker’s Dinner under stjernehimmelen i Palmehaven. 


Executive Chef Espen Aunaas disker opp med en klassisk italiensk meny, 5-retter i tallet, perfekt matchet til boblene. Ettore Maggi og en representant fra deres importør i Norge, Gaia Gruppen, blir også tilstede under middagen for å dele med oss sin kunnskap og lidenskap. 

kr 1495,-